Privind de sus…



Fotografii pentru ”Miercurea fără cuvinte”– un joc iniţiat și găzduit de Carmen, la care puteți participa ysi voi.
Sursa foto reprezentativă: Pexels.com
Sursa foto: arhiva personală
Tot conținutul încărcat pe acest site este original, iar reproducerea sa parțială sau totală este interzisă fără acordul meu expres.
“Copyright 2010-2014 – Toate drepturile rezervate”
La mine este soare, fara pic de nori si tare ma bucur!
Poate nu stiai … dupa nori întotdeauna straluceste soarele! 😆
Iti doresc o zi minunata, Ina draga!
ApreciazăApreciat de 1 persoană
Multumesc frumos, Ella! Asteptam soarele, dar inca-i instabilitate la noi. 🙂 Vine ea si vara… Numai bine!
ApreciazăApreciază
mda… peeiculosi uriasii gri 😀 Excelente fotografiile tale. Ce contrast superb, intre griul negru si petele de albastru ale cerului!
Cam asa a fost zilele trecute si pe la noi, dar nu am putut fotografia. Alaltaieri, norii erau ca niste palarii de ciuperci, cu baza/burta gri spre negru si tuguiul alb, tare ciudat aratau. Unii mai mici, altii enormi… Aseara, cand mergeam spre casa de la serviciu, soarele ela pe linia de orizont, gata sa asfinteasca si in jurul lui era totul purpur. Norii, foarte ridicati, pareau ca sunt legati cu funii groase de linia rosie a orizontului 😀 asa ceva nu am mai vazut… pacat ca nu am avut posibilitatea sa imortalizez. M am bucurat insa sa observ spectacolul 🤗
Happy WW Ina draga!
ApreciazăApreciat de 1 persoană
Da. Pe cer a fost speclaculos uneori. Deci nu numai la noi. Asa se intimpla, pierdem fotografia perfecta, desi suntem la un declick distanta. 🙂
Natura e asa de frumoasa, sa avem noi ochi pentru ea… 🙂 Cu drag, numai bine!
ApreciazăApreciază
Foarte frumoase fotografiile! Sunt frumoşi şi când sunt supăraţi. Priviţi de la adăpost, desigur 🙂
ApreciazăApreciat de 1 persoană
Erau niste nori foarte josi ce voiau sa ocupe seninul… Unii erau infioratori. 🙂 Multam.
ApreciazăApreciat de 1 persoană
Imi place ultima fotografie cu un coltisor de limpede albastru printre nori 🙂
Faine fotogafii!
ApreciazăApreciat de 1 persoană
Multumesc frumos. Rar vad nori asa jos si asezati ca pufoseniile sa ocupe seninul… Contrastul cerului e frumos in ultima poza, da. 🙂 Numai bine!
ApreciazăApreciază
Norii poartă cu sine istorii și geografii. 🙂
ApreciazăApreciat de 1 persoană
Asa-i… Norii ne fac sa ne uitam in sus! 😛
ApreciazăApreciază
Da, ei poartă cu sine toate gândurile noastre, când mai senine, când mai înnegurate. 🙂
ApreciazăApreciat de 1 persoană
Nori_ginduri, cum i-ai vazut! 🙂
ApreciazăApreciat de 1 persoană
Cred că tu mi-ai dat această idee. Abia după aceea am văzut. 🙂
ApreciazăApreciat de 1 persoană
ESTE VREMEA NORILOR DE PRIMAVARA! Azurul permanent m-ar face să înnebunesc. Am o nevoie fizică de nori. De altfel mă armonizez cu ei automat: norii sunt eu.
Happy WW
ApreciazăApreciat de 1 persoană
Ce frumos ai te-ai identificat cu norii… Ma pui pe ganduri, eu nu stiu cu ce m-as identifica, dar ma gandesc, caut, scotocesc :P. Multumesc mult. Numai bine!
ApreciazăApreciază
Mereu impresionanți! Pe dedesubt par hoarde ce se grăbesc să ocupe cerul. Pe deasupra… straturi de puf în care se răsfață îngerii. ☺
Happy W!
ApreciazăApreciat de 1 persoană
Cat de bine i-ati descris. Ce contrast: hoarda de ocupatie sau puf pentru ingeri. Multumesc mult. 🙂 Numai bine!
ApreciazăApreciat de 1 persoană
Ne-au invandat, e drept, si in dorinta noastra de azuriu si auriu nu le vedem intotdeauna frumusetea. IUbesc si norii – cred ca as lua-o razna de-as trai undeva unde e numai vara si nori sunt numai intr-o joi. 🙂
Happy WW!
ApreciazăApreciat de 1 persoană
Cata sensibilitate in descriere. Ma bucur ca ti plac norii. Norii inseamna si viata. 🙂 Numai bine!
ApreciazăApreciază
M-am săturat de ploaie și de vreme rea, dar norii din fotografiile tale impresionează prin forța încătușată în ei.
ApreciazăApreciat de 1 persoană
Erau ciudati. Foarte jos si incarcati.. Ziceai ca sa revarsa. 🙂 Si la noi e urat si fara soare , de doua saptamani.
ApreciazăApreciat de 1 persoană
Si la noi au umbrit norii zilele astea! Au mai si plouat :))).
Happy weekend 😀
ApreciazăApreciat de 1 persoană
🙂 Multumesc . Unde n-a plouat zilele astea??? Numai bine!
ApreciazăApreciază